متخصص مغز و اعصاب اصفهان

یک متخصص مغز و اعصاب خوب با دانش کافی درباره آناتومی و فیزیولوژی و چگونگی کارکرد سیستم عصبی و ارتباطات پیچیده آنها قادر به لوکالیزه کردن محل درگیری و نوع اختلال کارکرد و در نتیجه تشخیص نوع بیماری سیستم عصبی می باشد و در این مسیر از معاینه دقیق مغز و اعصاب و در صورت نیاز روشهای پارا کلینیک مثل تصویر برداری مغز شامل ام آر آی (MRI )، سی تی اسکن مغز، سونوگرافی داپلر عروق مغز و کاروتید (TCD & ECD ) و نوار مغز و نوار عصب و عضله استفاده می کند. و نهایتا متخصص مغز و اعصاب اصفهان با تشخیص صحیح نوع بیماری مغز و اعصاب درمان مناسب را انجام می دهد. در ادامه نوشتار به بیماری هایی که مربوط به حیطه متخصص مغز و اعصاب می شود اشاره می شود تا پایان همراه ما باشید.

بیماریهایی که مربوط به حیطه متخصص مغز و اعصاب می شود شامل موارد زیر است:

1- انواع سردرد شامل میگرن،سردرد تنشی، کلاستر،نورالژی، تریژمینال و …

2- سرگیجه

3- اختلال راه رفتن و تعادل

4- تشنج و صرع

5- کاهش سطح هوشیاری و بیهوشی گذرا

6- انواع اختلال حافظه شامل آلزایمر، دمانس فرونتوتمپورال، دمانس عروقی و …

7- بیمارهای عروقی مغز شامل سکته مغزی، خونریزی مغزی، تنگی عروق مغز و کاروتید که تا حدودی با سونوگرافی داپلر عروق مغز و کاروتید گردن قابل بررسی و پیشگیری است.

8- بیماریهای حرکتی مثل پارکینسون

9- انواع لرزش و ترمور دست و سر

10- اختلال تکلم و صحبت کردن (آفازی)

11- بیماریهای ستون فقرات شامل درد گردن و کمردرد ناشی از فشار دیسک روی نخاع یا اسپاسم عضلات

12- بیماریهای درگیر کننده میلین عصب مثل ام اس (MS )

13- اختلالات اعصاب محیطی مثل انواع نوروپاتی که با علائمی همچون گز گز و گرفتگی و بیحسی اندامها بروز می کند.

14- انواع بیماریهای عضلات شامل میوپاتی های التهابی و مادرزادی

15- اختلالات خواب شامل بی خوابی و نداشتن خواب عمیق و موثر


متخصص مغز و اعصاب اصفهان

دکتر جعفر مهوری به مدت ۱۲ سال مدیر گروه نورولوژی در دانشگاه شهرکرد بوده. و به عنوان همکار در مرکز اعصاب شفا، درمان بیماران صعب العلاج صرع را بر عهده داشته است .و در طول ۱۰ سال گذشته بیش از ۵۰۰ عمل جراحی صرع را هدایت نموده. و در سال ۱۳۹۵ اولین جراحی اینتراکرنیال داخل مغز را پایه گذاری کرد. که تا کنون بیشتر از ده عمل جراحی به این روش صورت پذیرفته است .همچنین علاوه برخدمات ذکر شده در سال ۱۳۹۴ اولین فلوشیپ فوق تخصصی صرع را تشکیل داد. و هم اکنون دانشجویان فوق تخصصی فلوشیپ در این بخش مشغول تحصیل می باشند .
ایشان در سال های گذشته با مراکز علمی خارج از کشور آمریکا و کانادا همکاری داشته و هم اکنون نیز این ارتباط علمی ادامه دارد.

لازم به توضیح است بیماریهایی که ناشی از اختلال ارگانیک سیستم عصبی مرکزی و محیطی نیستند. و در طبقه بندی بیماریهای روح و روان قرار می گیرند مثل افسردگی، اضطراب، استرس، وسواس و … اصولا مربوط به حوزه تخصص روانپزشکی هستند. ولی انواع خفیف آنها که به خصوص می تواند موجب سردردهای تنشی شود توسط متخصص مغز و اعصاب درمان می شود.

توضیح ضروری این است که نورولوژیست جراحی مغز انجام نمی دهد. و اگر موردی نیاز به جراحی مغز و اعصاب پیدا کند مثل تومورهای مغزی، صدمات ناشی از تروما و تصادفات و آسیب ستون فقرات که نیاز به جراحی دارند. توسط متخصص مغز و اعصاب به همکار جراح مغز و اعصاب ارجاع داده می شوند. و چنانچه بیمار نیاز به بررسی رفتاری و هیجانی داشته باشد. یا دچار اختلالات روانی باشد به روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) ارجاع داده می شود.

با پیشرفت تکنولوژی در تخصص مغز و اعصاب، متخصصین با استفاده از ابزارهای پزشکی توانستند اطلاعاتی از داخل بدن بیمار به دست آورند. که با معاینه بیمار به تنهایی میسر نیست. این ابزارها در برخی موارد برای پیشگیری از بیماری استفاده می شوند. و در بعضی برای تشخیص دقیق و درمان بیماری بکار می روند.به عنوان مثال سونوگرافی از عروق مغز(سونوگرافی داپلر)، نوار مغز،نوار عصب و عضله، ام آر آی/MRI،عکس های سی تی اسکن و … را می توان نام برد.


 کلینیک جامع صرع آسا سلامت

مطب دکتر جعفر مهوری : آدرس: اصفهان، چهارراه فلسطین، اول خ فردوسی، س حکیم، ط اول

۰۳۱۳۲۲۴۱۰۳۴ – ۰۹۱۳۲۱۱۹۶۰۴

نوبت دهی مطب اصفهان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *